Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

Život se stává každým dnem více a více hektickým. Je toho na nás tak moc, že často zapomínáme dbát o své tělo a mysl. Mnoho z nás nemá čas zajít na “preventívku” k lékaři nebo do spa centra. Co tak si udělat vlastní plán na očistu? Existují přírodní způsoby, jak se uvolnit a očistit své tělo od toxinů. Aktivní uhlí, bylinky, pocení či hydratace – to jsou účinné přírodní metody pro očistu těla, které fungují. Jaké jsou další? Pojďme si je projít!

Střeva jsou náš druhý mozek

Známá lékařská moudrost říká, že střeva jsou náš druhý mozek. Aktivní uhlí jako doplněk stravy je jedna z nejúčinnějších přírodních látek, kterou můžeme vyčistit naše střeva. Aktivní uhlí např. adsorbuje mnoho toxinů v gastrointestinálním traktu, což vede ke snížení jejich poškození a očistě. Stačí ho užívat podle doporučených dávek po dobu několika dní až týdnů. Aktivní uhlí je také vysoce účinným čističem domácí vody.

Bylinky a jejich detoxikační účinky

Dalším pomocníkem pro domací přířodní očistu jsou bylinky, jako je ostropestřec mariánský, který má silné detoxikační účinky a pomáhá odstraňovat toxiny z jater. Tato bylina je bohatá na vitaminy, minerály a antioxidanty. Užívejte ji ve formě čaje nebo přidávejte do smoothie. Anebo si nasbírejte starou dobrou kopřivu. Není nijak zvlášť chutná ale je velice účinná. Začátkem jara se můžete vybrat na sběr medvědího česneku, který ma silné antibakteriální a antibiotické účinky. 

My jsme si ze sbírání divokých bylinek udělali koníčka. Vysušené bylinky nám vydrží celou zimu a posilují naší imunitu. Kromě toho jde o krásný způsob, jak se napojit na přírodní cykly.

sbírání divokých bylin

zdroj: Instagram profil @ecopulsia.family Júlia & Milan

Domácí lázně na očistu

Pokud se chcete zbavit toxinů, či vyzkoušet některou z domácích lázenských procedur. Kromě toho, že se osvěžíte a uvolníte namáhané svaly, pomůže vám to i s odstraňováním toxinů. Pokud máte rádi kávu, můžete si udělat tzv. kávovou exfoliaci – smíchejte drcenou kávu s rostilnným olejem a vytvořte pastu. Tuto pastu pak naneste na oblasti s nečistotami a jemně je promasírujte. Účinek byste měli cítit hned po prvním použití!

Pitný režim a samočistící schopnosti těla.

Pitný režim zásadně ovlivňuje samočistící schopnosti těla. O pravidlách hydratace jsme podrobně psali v jiném článku na blogu.

Hot yoga a saunování čistí tělo pomocí pocení

Sauna může pomoci tělu při detoxikaci tím, že zvyšuje tělesnou teplotu a podporuje pocení. Při pocení se z těla uvolňují toxiny a odpadní látky, které jsou následně vymyté z pokožky. Sauna také zvyšuje krevní oběh, což navíc může zlepšit funkci orgánů, jako jsou játra a ledviny. Důležité je však zajistit dostatečný přísun tekutin, aby se tělo dokázalo zbavit vyloučených odpadních látek.

Poslední, ale ne méně účinnou metodou pro detoxikaci je hot yoga. Hot yoga je vysoce intenzivní cvičení jógy ve velmi teplém prostředí (až 30 a více stupňů). Na rozdíl od sauny, hot yoga zahrnuje pohyb svalových skupin, dýchací práci a relaxace. Každá lekce trvá obvykle 1 – 2 hodiny a opravdu Vám pomůže odstranit toxiny z těla a pročistit čakry.

Relaxace – nesmí chybět u žádné očisty

Tip na závěr – i když je očista těla důležitá pro náš zdravý životní styl, nezapomeňte, abyste si dopřáli dostatek odpočinku během tohoto procesu. Nejlepší způsob je spojit očistné techniky s relaxací! Toto jsou jen některé způsoby, jak můžeme z těla odstranit toxiny a relaxovat. Nebojte se experimentovat a užijte si to! Uvidíte, že budete brzy cítit rozdíl!

Vykuřovadlo Palo Santo

Palo santo nebo Svaté Dřevo provoní Váš domov příjemně sladkou vůní a přinese Vám a Vašim blízkým pocit klidu a uvolnění.

Tak to je vše pro dnešek!  Mějte se krásně a buďte zdraví 🙂

Milan Suchý

Nápad přinést k nám filtrační uhlí té nejvyšší kvality přímo z Japonska jsem dostal po návratu z několikaměsíční cesty napříč Jihovýchodní Asií. V Asii jsme si s manželkou naplno uvědomili, že pitná a chutná voda, jejíž pití nevytváří odpad, není samozřejmostí (i když nám to doma často tak připadá).

Přidat komentář