Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

Palo Santo jsou lehká dřívka s jemnou, ale za to intenzivní sladkastou vůní, která na náš organismus působí uklidňujícím dojmem. Dřívko Palo Santo se využívá v mnoha terapeutických praktikách. Dokáže uvolnit stres a do těla přinést pozitivní energii. O tomto přírodním vykouřovadle se v článku dozvíte ještě více.

Účinky přírodního vykuřovadla Palo Santo

Palo Santo pochází ze stromu Bursera Graveolens, který roste v Jižní Americe v oblastech Ekvádrou, Peru a Bolívie. Následně se z něj vyrábí menší dřívka nebo tyčinky, které jsou vynikající pro léčebnou aromaterapii. Tato dřívka mohou být použita ke zmírnění stresu a úzkosti a k celkovému zklidnění. Palo Santo je dokonce využíváno i při masáži. Díky němu dokáže naše tělo zrelaxovat a uvolnit se od napětí.

Zdravotní vlastnosti voňavého dřívka Palo Santo

Voňavá dřívka mají také pozitivní zdravotní vlastnosti díky vysokým obsahem limonenu, který obsahují zejména citrusy. V oleji ze dřeva je limonen dost neobvyklý. Svaté dřívko – jak se Palo Santo zvykne nazývat – obsahuje dále alfa terpineol a karvon. Tyto sloučeniny mohou mít nejrůznější antioxidační, protizánětlivé, sedativní a relaxační vlastnosti.

Palo Santo má i spirituální význam

Palo Santo využívali Inkové k duchovní očistě, uvolnění a zbavení špatných myšlenek. Indiáni tímto posvátným vykuřovadlem zaháněli neštěstí, špatné energie, negativní síly a věřili, že umožňuje vstup do jiné reality. Častokrát se využívalo při rituálu s Ayahuascou. Domorodé obyvatelstvo jej od nepaměti využívalo pro své očistné, léčivé a magické účinky.

Typická vůně dřívka Palo Santo

Častokrát se přirovnává k santalovému dřevu, co do využití a důležitosti. Palo Santo pochází ze dřeva stromu Bursera graveolens, který je příbuzný kadidlu, myrtě, kopálu a santalu. Jeho vůně je dřevitá, kokosově sladká, jemná, uvolňující a zároveň plná energie. Ve srovnání s bílou šalvějí (která se používá ke stejným účelům), Palo Santo nechává jen velmi jemný odér.

Udělejte si malý relaxační rituál s Binchio i Vy

Budete potřebovat:

Rituál je nejlepší praktikovat ráno nebo večer, kdy máte buď tělo odpočaté po celé noci a potřebuje se připravit následující den nebo když ho potřebujete zrelaxovat po náročném dni plném stresu.

Pokud praktikujete rituál ráno, vyvětrejte si nejprve místnost, v níž budete rituál provádět alespoň na 5 minut. Potom si zapalte vykouřovadlo Palo Santo i svíčku, lehněte si na jógamatku, zavřete oči a jednoduše relaxujte. Myslete pouze na pozitivní věci a na to, čeho byste chtěli dosáhnout. Meditujte jak dlouho chcete, to už je na Vás. 

Pokud budete provádět rituál večer, postupujte úplně stejně, akorát si v místnosti zahaste světla a vytvořte si přítmí. V pokoji Vám pak bude svítit pouze svíčka 🙂. My tento rituál praktikujeme velmi často a musíme vám říci, že je to úžasný životabudič. Jednoznačně jej doporučujeme i Vám.

Přidat komentář