Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

Pokud Vás někdy zajímalo, co všechno dokáže lufa udělat pro vaše tělo i domácnost, tak jste na správném místě. Tyto multifunkční houby jsou u nás právem stále oblíbenější. Díky své struktuře a přírodním složkám totiž nabízí řadu výhod, které běžné mycí houby zkrátka neposkytují. Jaké to jsou? Pojďme se společně ponořit do úžasného světa luf a prozkoumat vše, co nám nabízí. V závěru najdete také naše dlohodobé zkušenosti s jejich využitím doma.

Proč je lufa ekologicky šetrná mycí houba?

Lufa je rostlina, konkrétně druh dýně.  Mycí houba lufa je tedy vyrobena ze 100% přírodních a udržitelných materiálů. Vyrábí se z obnovitelných zdrojů, které se nacházejí v tropických deštných pralesích Mexika a Střední Ameriky. Její jedinečná textura a savost činí z lufy vynikající čistící nástroj na nádobí i tělo, který je šetrný k životnímu prostředí. Umíme ji však vypěstovat i v našich podmínkách. Rozhodující je však počasí.

Lufa je druh dýně. Jedinečná textura a savost činí z lufy vynikající čistící nástroj.

Lufa je druh dýně. Jedinečná textura a savost činí z lufy vynikající čistící nástroj.

4 hlavní důvody, proč si lufu pořídit do domácnosti

  1. Účinné čištění – díky své struktuře a savosti dokáže vyčistit i náročné povrchy v domácnosti (připálené nádobí, parapety, okna a pod.).
  2. Lufa na tělo. Přírodní exfoliační vlastnosti lufu také můžeme používat v kosmetice. Díky kombinaci přírodních exfoliačních látek slouží také jako skvělý domácí peeling na telo.
  3. Šetrná k přírodnímu prostředí – je udržitelnou a biologicky odbouratelnou alternativou k plastovým houbam. Je vynikající volbou pro ty, kteří chtějí snížit svoji ekologickou stopu.
  4. Dlouhodobá životnost – na rozdíl od běžných houbiček, lufa při správném používání vydrží až desetkrát déle. Právě díky tomu je ideální i pro úklid.

Věděli jste, že používáním lufy dokážete snížit množství použité vody a zároveň dosáhnout lepších výsledků čištění? Jedná se tedy o ekologicky a ekonomicky výhodnou volbu pro všechny, které zajímá ekologické čištění domácnosti a zároveň přitom chtějí šetřit zdroje (studie).

Jak lufu používat?

Pokud si lufu zakoupíte, přijde Vám tvrdá houbička. Nelekejte se, tak to má být. Lufa je totiž rostlina, kterou musí výrobci před používáním nechat vyschnout. Když ji už tedy máte v rukou, vložte ji pod tekoucí vodu. Po několika sekundách změkne a je připravena k použití. Stačí kapka saponátu (nemusí být) a můžete mýt nádobí. Nebo ji použijte na tělo. Slouží jako výborný tělový peeling. 

Egyptská luxusní Lufa

Jak dlouho lufu používat?

Lufu Vám doporučujeme používat, dokud drží svůj tvar. Záleží to však na tom, jak často ji používáte. Ať už je to denno-denně, nebo jen párkrát týdně. Nám lufa vydrží více než 4 měsíce a to ji používáme skoro pořád. A co potom? Jednoduše ji hoďte do kompostu. Vždyť je 100% rozložitelná. Jednoduše to je super zerowaste produkt.

Naše zkušenosti s lufou

My používáme lufu hlavně na mytí nádobí. Lufou jsme tedy nahradili ty klasické, barevné, jednorázové houbičky. První rozdíl, který jsme zaregistrovali hned, byl ten, že lufa díky svému povrchu dobře vyčistí různé zanesené nádobí – například od zaschlých či přihořelých omáček. Ovšem ten nejdůležitější rozdíl je jednoznačně ve vůni. Nevím jak u Vás, ale když jsme my používali plastové houbičky, tak po pár použitích už smrděly. Určitě víte o čem mluvíme :). A lufa? Ta nesmrdí ani po 3 měsících. To vám zaručujeme!

Lufa je super volba pro ty, kteří hledají ekologické řešení. Díky uvedeným výhodám je jasné, proč je tou správnou volbou pro ekologický úklid. My na ni nedáme dopustit. A co vy?

Přidat komentář