Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

Pokud jste zvažovali vyzkoušet pastu s aktivním uhlím na bělení zubů, pak jste na správném místě. Aktivní uhlí je jednou z nejstarších form čištění a stále se používá kvůli své účinnosti. Není to však zcela bez rizika – pojďme prozkoumat pro a proti použití aktivního uhlí k bělení zubů.

Aktivní uhlí je účinná metoda pro bělení zubů – co potřebujete vědět

Použití pasty s aktivním uhlím pro bělení zubů má několik výhod: je to (relativně) bezpečné, účinné a levné. Aktivní uhlí má schopnost absorbovat ze zubů nečistoty, jako jsou toxiny, pigmentace a plaky, což je důvod, proč se obecně doporučuje používat i na čištění zubů. Kvalitní pasty na bělení zubů dnes už můžete snadno najít nejen v lékárně ale také v drogeriích apod.

Na rozdíl od jiných typů bělicích prostředků, aktivní uhlí nepomůže vybělit silně žluté zuby.

Přírodní bělení zubů s aktivním uhlím má i rizika

Nicméně, existují i určité nevýhody použití aktivního uhlí pro bělení zubů. Aktivní uhlí může při nadužívání i poškodit povrch zubu. Pokud se použije ve velkých dávkách, může také dojít k dehydrataci zubní skloviny, což by vedlo ke špatnému dechu. Dehydratace zubní skloviny je proces, při kterém se voda ze zubu odpaří a měkká tkáň se stane suchou. To může vést k poškození zubního povrchu, nesrovnalostem ve struktuře a bakteriálnímu růstu.

Někteří využívají kombinaci přírodních metod a aktivního uhlí pro bělení zubů – jak to funguje?  Zkuste si vyrobit domácí pastu na zuby se sodou, kokosovým olejem, kurkumou či citronovou šťávou a doplňte ji o drobky aktivního uhlí. 

Naše zkušenosti s bělící zubní pastou s aktivním uhlím

Nezávisle na tom, jakou volbou se rozhodnete pro bělení zubů, je důležité si uvědomit, že aktivní uhlí má své výhody i nevýhody. Doporučujeme používat pasty s aktivním uhlím jako doplňkový produkt k pravidelnému čištění zubů s jinými typy přírodních past na zuby. Máme zkušenosti např. s pastou Ecodenta. Kromě fajn pomerančové chutě rozhodně u nás zafungovala i na bílení chrupu. Pasty s aktivním uhlím pak střídáme s jinými, např. přírodními bylinkovými pastami, aby toho uhlí zase nebylo na zubní sklovinu moc:-)

Doporučujeme Vám poradit se s vaším zubním lékařem o nejlepších možnostech pro bělení zubů konkrétně pro vás. Váš zubní lékař může posoudit stav vašich zubů a doporučit vhodný produkt či proceduru.

Milan Suchý

Nápad přinést k nám filtrační uhlí té nejvyšší kvality přímo z Japonska jsem dostal po návratu z několikaměsíční cesty napříč Jihovýchodní Asií. V Asii jsme si s manželkou naplno uvědomili, že pitná a chutná voda, jejíž pití nevytváří odpad, není samozřejmostí (i když nám to doma často tak připadá).

Přidat komentář