Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

Aktivní uhlí Binchio Premium vzniká ze dřeva eukalyptového stromu. I když se eukalyptus ve světě proslavil jako ingredience do esenciálních olejů, jeho dřevo se skvěle hodí také pro ekologickou filtraci vody. Proč je tomu tak?

Dnešní ráno mezi eukalyptovými stromy – fotku nám dnes poslal náš dodavatel vietnamského binchotanu, z něhož vzniká Binchio Premium.

Právě vysoká koncentrace olejnatých látek a zároveň vysoká hustota dřeva umožňuje, že eukalyptus lze zahřívat na extrémně vysoké teploty. A právě to je nevyhnutné pro výrobu špičkového aktivního uhlí binchotan, které se v poslední fáze výroby rozžhavuje až na 1000 stupňů Celsia. Výsledkem je vznik aktivního uhlí nejvyšší kvality s obsahem uhlíku až do 98 % hmoty a extrémně hustou pórovitou strukturou povrchu.

Víte, že podle vědců vysázení „zelených pásů“ eukalyptových stromů kolem znečištěných vodních ploch anebo čistíren odpadních vod pomůže oživit ekologickou rovnováhu a zlepšit životní prostředí? Stromy s vysokou rychlostí transpirace (tzv. “žíznivé” stromy), jako je eukalyptus, lze snadno použít k čištění prostředí od odpadních vod. Tyto stromy totiž fungují jako přírodní filtry – mají dlouhé kořeny, které tahají hodně vody ze země, a následně ji uvolňují jako čistou vodní páru do vzduchu.

Ekologický rozměr filtrace vody aktivním uhlím z eukalyptu

Binchotanové uhlí se tradičně vyrábí z pomalu rostoucí japonské odrůdy dubu jménem Ubamegashi (Quercus phillyreoides) v pecích umístěných v horách prefektury Wakayama (naše produkty Binchio Start a Binchio 365). V důsledku rostoucí globální poptávky po binchotanu se v současné době zejména z EKOLOGICKÝCH důvodů (aby nedošlo k nadměrné těžbě japonského dubu, který běžně neroste v jiných zemích Asie) využívá také obdobně kvalitní dřevo eukalyptu, které navíc rychle roste. Eukalyptus roste velice rychle – až 2 metry ročně.

👉Krabička Binchio Premium obsahuje 1 větší a hrubší tyčinku aktivního uhlí Binchio (hrubší než Binchio Start) nejvyšší jakosti, velice pravidelného okrouhlého tvaru s dokonalým hladkým povrchem a plné černé barvy.🖤👉Jelikož má větší rozměry než standardní tyčinka Binchio Start, zvládne i filtraci většího objemu vody najednou – klidně vystačí i pro 1,5 litrovou karafu💦.

 

Milan Suchý

Nápad přinést k nám filtrační uhlí té nejvyšší kvality přímo z Japonska jsem dostal po návratu z několikaměsíční cesty napříč Jihovýchodní Asií. V Asii jsme si s manželkou naplno uvědomili, že pitná a chutná voda, jejíž pití nevytváří odpad, není samozřejmostí (i když nám to doma často tak připadá).

Přidat komentář