Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

Kolik vody jsme byli schopni DNES vypít? Někdy zapomínáme, že i množství vypité vody může souviset s naším dobrým pocitem z dne – dokud nezůstaneme zcela dehydrovaní a nepostihne nás mozková mlha, podrážděnost či únava. Pitná voda je první věcí, na kterou si vzpomeneme a která nám opět zajistí to, abychom se cítili lépe. Proč je ale tak náročné pít jí dostatečné množství a v pravidelných intervalech?

Zvyk hydratace

Často uváděná statistika [1] ukazuje, že až 75% Američanů je chronicky dehydratováno. Toto procento je dramaticky vysoké iv případě Evropanů a jiných národů. Myslíme si, že už nemusíme pít více vody, ale studie nám připomínají, že když jsme dehydratovaní, náš mozek skutečně oteče, mění se vzorce nervového výboje a je pravděpodobnější, že sklouzneme k bezduchým úkolům.

Pravda je taková, že chceme-li tomu zabránit, měli bychom si vytvořit nové hydratační návyky. K pití většího množství vody dopomůže kreativní a zábavná hydratace. Díky ní můžeme dělat to, co chceme, místo toho, abychom se k tomu nutili.

Vyzkoušejte tyto kreativní způsoby, jak změnit hydrataci na zvyk.

Vylepšete si vodu pomocí příchutí

Různé přírodné sirupy či bylinky dodají vodě dostatek chuti, aby byla dostatečně zajímavá, ale zároveň bez cukru a bez umělých přísad. Ještě předtím než tak uděláte, si vodu přefiltrujte pomocí aktivního filtračního uhlí špičkové kvality. Toto může být pro vás pozvánkou k pravidelnému pití vody! Kvalita je základ, příchuť doplněk. Ochucená voda je pro mnohé mnohem více přitažlivější. To je fakt. Poslední věcí, kterou ale potřebujeme, jsou různé sladké nápoje, které dokážou zastínit veškeré zdravotní výhody hydratace.

Jako speciální pochoutku pijte sycenou vodu

Lidé jsou zvláštní –  když do vody přidáme bubliny, nedokážeme odolat. Pokud se cítíte demotivovaně, dopřejte si trochu sodové vody. Sycená voda je totiž klíčem k vytvoření návyku častějšího pití vody. Ještě lépe uděláte, když do své perlivé vody přidáte nějakou příchuť. V podobě pár kapek ovocné šťávy. Kdo by mohl odolat?

Dodejte své hydrataci trochu šmrnci

Naše mysl se dá velmi lehce oklamat. Víte, co je stejně nudné jako čistá voda? Plastová láhev na vodu. Co takhle opakovaně použitelná, skleněná láhev na vodu, kterou budete mít rádi a kterou si budete brát všude s sebou? Nosit u sebe hezkou láhev znamená polovinu úspěchu při přesvědčování vaší mysli o hydrataci. Ve stejném duchu se vraťte k bláznivým, ale ekologickým brčkům a začněte je opět používat. Věřte nám, že tyto pestrobarevné, opakovaně použitelné kousky z dětství, budou pro vás dostatečným důvodem k tomu, abyste začali pít více vody. 😊

Binchio termofľaša s dvojitým sklom so mnou vždy a stále💛. Ešte aj na lyžovačke🎿⛷. Izabela Čížová

Aplikace vám připomene, že máte pít více vody

Pít tolik vody, abychom splnili náš denní cíl může být velmi obtížné. Nemluvě o tom, kolik sklenic čisté vody bychom měli vypít. Naštěstí existují různé aplikace na styl Daily Water Tracker Reminder, které příjem vody monitorují a poskytují i ​​nějakou inspiraci. Abychom byli upřímní, při pracovním nasazení a tvorbě se může velmi rychle stát, že se zapomeneme hydratovat. Povíme si „později“ a pak zjistíme, že je patnáct hodin odpoledne a že je náš mozek suchý jako houba. Toto se nemůže stát tehdy, pokud se vám na telefonu objeví notifikace. Jednoduchý a účinný způsob jak nezapomenout sáhnout po sklenici s vodou.

Udělejte si z každé pracovní přestávky hydratační pauzu

Pokaždé, když odejdete od pracovního stolu, abyste se nadýchali čerstvého vzduchu nebo ulevili svému zraku, využijte příležitosti a udělejte si denní hydratační vsuvku. Naplňte si láhev s vodou, přidejte jednu, dvě tyčinky aktivního uhlí Binchio a po pěti minutách budete mít dostatek vylepšené vody, kterou si můžete vzít zpátky na svůj stůl.

Udělejte to vícekrát a váš mozek si bude automaticky spojovat pracovní přestávky s přestávkami na vodu.

Co je zapotřebí k vytvoření zvyku

Výzkum již dávno potvrdil, že návyky se formují pravidelným opakováním jednoduchého aktu. Všichni chceme pít vodu, ale zjevně to nefunguje tak, jak bychom si přáli. Zůstat při opakování dokážeme jen tehdy, když je to pro nás zábava a odměna. Vytvořit si z toho rituál. A protože nejlepší čas na hydrataci je právě teď, odsuňme obrazovky stranou, nalijeme si sklenici čisté vody a začněme s novým zdravým zvykem.

 

[1] Survey of 3003 Americans, Nutrition Information Center, New York Hospital-Cornell Medical Center (April 14, 1998).

Milan Suchý

Nápad přinést k nám filtrační uhlí té nejvyšší kvality přímo z Japonska jsem dostal po návratu z několikaměsíční cesty napříč Jihovýchodní Asií. V Asii jsme si s manželkou naplno uvědomili, že pitná a chutná voda, jejíž pití nevytváří odpad, není samozřejmostí (i když nám to doma často tak připadá).

Přidat komentář