Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

Dánský koncept hygge je klíčem ke štěstí a pohodlí. Je to životní filozofie, podle které máš v úctě denně malé radosti a pohodu. Hygge je zkrátka o tom, že 👉 se uvolníš, zpomalíš a zjednodušíš si život. Proč je hygge tak populární? A jak s hygge souvisí svíčky?

1. Co to vlastně „HYGGE“ je?

Marie Tourell Søderberg ve své knize „Hygge“ popisuje tento pojem jako schopnost nacházet radost v maličkostech běžného života. Často je hygge považováno za typický rys dánského způsobu života, ale ve své podstatě je hygge univerzálním konceptem pro všechny lidi kdekoli na světě. I u nás 🙂. Tento koncept štěstí vznikl spojením nepříznivého dánského klimatu, kultury domova, sociálního státu a principu rovnosti. Tím, že v Dánsku je povětšině roku sychravě, tak toto depresivní počasí nutí Dány hledat útočiště v teple a pohodlí domova, které je za přítomnosti rodiny a blízkých přátel středem společenského života.

„Původní podoba hygge sestává z fyzické části, kterou tvoří rodina. Když hledáme hygge mimo domov, většinou ho nacházíme na místech, která mají rysy domova, jako například tlumené světlo, pohodlné zařízení, omezený kontakt s vnějším světem a podobně.” (citace z knihy Hygge – Dánské štěstí ukryté v maličkostech každodenního života od Marie Tourell Søderberg)

2. Svíčky a hygge 

Svíčky jsou pro tuto filosofii života esenciální. Dokážou okamžitě proměnit atmosféru vašeho domova a učinit přátelskou a útulnější náladu. Umožní vám rychleji (z)relaxovat a dostat se do pohody! Tak proč toho nevyužít?

Nejlepším typem svíček pro dosažení tohoto “hygge efektu” jsou svíčky vyrobeny ze sójového vosku. Sójový vosk je vyroben z přírodních surovin a má velmi nízkou produkci kouře, což znamená, že nezaplní místnost kouřem. Navíc voní lépe než parafín a je zcela bez jakýchkoli škodlivin.

Pro vytvoření relaxační atmosféry hygge můžete začít s rozmístěním svíček do místnosti. Nejvhodnější je umístit je na stole, knihovně nebo na polici. Pokud chcete dosáhnout hlubokého hyggovského pocitu, doporučujeme použít alespoň čtyři až šest svíček různých velikostí a tvarů. Nezapomeňte také vybrat správnou barvu svíček, aby se hodila k vašim designovým preferencím.

Klidně si můžete namixovat naše Binchio svíčky Hipster i Elegan. Díky nadčasovému designu se hodí pro každého typu (nejen) domácností. Abyste získali co nejlepší zkušenost, použijte sójové voskové svíčky, které mají nižší produkci kouře a jsou zcela bez škodlivin. A to naše svíčky jsou 🙂.

Binchio ekologické svíčky z recyklované kávy.

Vyberte si Binchio tedy svíčky z přírodního sójového vosku a dopřejte si sklenku vína nebo šálek kávy, a budete si moci užít hyggovou atmosféru, která vás naplní pohodou! Uvolněte se a relaxujte. Pohodu prožijte plnými doušky!

3. Káva – ideální parťák pro vytvoření dokonalého hygge

Kromě svíček je dobré doplnit hyggovskou atmosféru sklenkou dobrého vína, čaje, kakaa nebo šálkem horké kávy. Vyzkoušejte proto naši Binchio kávu, 100% arabiku, která je pražena přímo na Slovensku. Její lahodnou oříškovo-čokoládovou příchuť si jistě zamilujete. Čas strávený s přáteli při dobrém jídle a pití je také součástí hyggovských zkušeností.

Káva 100% Arabica Binchio

100% Arabica (Brazílie) – Brazilská káva pražená na Slovensku.

4. Společnost a dobrá hudba? Nedílná součást hygge

Čtení knih, poslech relaxační hudby, prohlížení fotografií – to jsou všechny další možnosti, jak si dopřát chvíli pohody a dobré nálady. A jaké jsou naše nejoblíbenější ”hygge” playlisty? Nabízíme vám rovnou několik typů:

A jaké knihy si při tom můžete přečíst? Jako první vám chceme doporučit světový bestseller o filozofii štěstí od Meika Wikinga (ředitele Institutu pro výzkum štěstí v Kodani) – Malou knihu hygge. Milan, náš CEO, si doma pravidelně listuje Atlas štěstí – 33 mezinárodních návodů, jak dosáhnout štěstí od Helen Russell. To, že severská architektura je nadčasová plná minimalismu asi víme všichni. Pokud byste si proto chtěli zařídit váš domov ve stylu „hygge“, přečtěte si knihu Hygge domů. Díky ní si budete moct vytvořit místo pro šťastný život.

Zajímá vás, jak může chutnat jídlo ve stylu hygge? Česká blogerka “Coolinarka” napsala knihu s názvem Tak chutná hygge. Všechna jídla uvařila a nafotila tak, aby vás výsledek inspiroval k tomu, že si stejnou atmosféru pohody vykouzlíte iu vás doma.

Malý tip navíc. Pokud si chcete jen tak odpočinout při svíčkách, můžete vyzkoušet i Hygge omalovánky. Ty potěší nejen vás, ale také vaše děti. 

5. Magické vykuřovadlo Palo Santo

Co vám ještě přinese pocit klidu a uvolnění? No přece vykuřovadlo Palo Santo. Toto Svaté dřevo provoní váš domov příjemně nasládlou vůní. Přírodní vykuřovadlo má nesmírný spirituální význam. Použít jej můžete díky svým očistným, léčivým a magickým účinkům. Indiáni dokonce Palo Santo využívali k zahánění neštěstí, špatných energií a negativních sil. Více si o tomto posvätném vykuřovadle můžete přečíst v tomto článku. 

Dopřejte si chvíli pokoje v uspěchaném světě díky teplému aroma Svatého Dřívka, které pomáhá při únavě způsobené nervovým vyčerpáním.

Tak co, už jste připraveni na to, jak můžete svůj domov změnit na místo plného hygge půvabu? Díky Binchio svíčkám a dalším produktům si užijete více hygge a také přispějete k ochraně naší planety. A nezapomeňte, že hygge, to jsou ty vzácné okamžiky běžného dne, které nám dělají radost.

Přidat komentář