Skip to main content
Nákupní košíkClose Cart

V našem udržitelném e-shopu Binchio jsme se zavázali k tomu, že našim zákazníkům nabídneme ekologicky šetrné produkty, osobní péči a zodpovědnost vůči životnímu prostředí. V článku vám představíme naši oddanost k udržitelnosti a vám, našim drahým zákazníkům, kteří se (doufáme) zajímáte o naši planetu stejně jako my. Tady je našich 10 základních principů, na kterých nám skutečně záleží.

Ale nejdřív – co je vlastně ta udržitelnost, kterou tady v článku tak často skloňujeme?

Udržitelnost je vlastně takový způsob života či podnikání, kde se snažíme zachovat rovnováhu mezi tím, co potřebujeme pro dnešek, a tím, co potřebují lidé a planeta i v budoucnosti

1. Ekologické balení – cirkularita nikoliv “marketingový efekt”

Na balení našich produktů si dáváme hodně záležet. V první řadě se snažíme předcházet vytváření množství nových obalů, neboť víme, že většina z nich stejně skončí jako odpad hned po rozbalení. Proto maximálně využíváme prostor krabičky. Neděláme „obalové matrjošky“ – nebalíme „krabičku do další krabičky a tu do další krabičky a tu…“, tedy nerozmnožujeme zbytečně obaly. Tento ⁠minimalistický přístup k balení velmi dobře funguje u krabiček s Binchio tyčinkami, mýdly z aktivního uhlí a dalšími menšími produkty. ⁠U většiny našich originálních eko-krabiček Binchio platí, že použitý materiál obalu je minimálně z 90% recyklován a plně recyklovatelný. Výplň uvnitř krabičky je z dřevěné slámy, kartonových „pružinek“ či starých novin, což jsou také 100% rozložitelné materiály. Ale pokud máme větší objednávky, nebojíme se použít jako výstelku také plasty, které recyklujeme od našich dodavatelů. 

aktivní uhlí Binchotan Binchio 365

Tak většinou balíme náš bestseller – roční balení aktivních filtračních uhlíků na vodu – Binchio 365. Uhlíky jsou ještě zabalené v ochranném papíru, ale to by je nebylo na fotce vidět:-)

Hlavním principem balení je pro nás cirkularita nikoliv “marketingový efekt”. To znamená, že se snažíme udržet již existující materiál co nejdéle v běhu – to platí i pro plasty, bublinkové fólie, použité kartony a podobné materiály, které k nám chodí od dodavatelů do skladu.

Binchio krabičky na uhlíky mají tzv. FSC certifikát pro udržitelné lesní hospodaření. FSC certifikát vlastně říká, že dřevo, ze kterého je obal vyroben, pochází ze spravovaných lesů, kde se dbá na to, aby se nevysekávalo víc stromů, než kolik jich zase doroste. Celý ten proces je navíc šetrný k přírodě a respektuje práva a dobré pracovní podmínky všech zainteresovaných stran.

2. Spolehlivost a zákaznický servis

Za téměř čtyři roky na trhu jsme:

  • vybavili tisíce objednávek,
  • expedovali k vám domů nebo na partnerské prodejny více jak deset tisíc produktů značky Binchio,
  • máme desítky lokálních distributorů z řad kamenných obchodů, kteří od nás pravidelně objednávají naše výrobky.

Zároveň zdarma pro lidi píšeme kvalitní blogové články o vodě, cirkularitě a celkově o konceptu udržitelného životního stylu. Snažíme se tedy i vás – naše zákazníky – inspirovat k udržitelnosti.

3. Radost navíc (jen tak z lásky 🙂)

Jelikož každá jedna objednávka nám vykouzlí úsměv na tváři, rozhodli jsme se vás odměňovat. Při nákupu nad 900 Kč vám dáváme ekologický dárek. Pokud se také přihlásíte k odběru našeho newsletteru, automaticky získáváte 10% slevu na svůj první nákup. Měsíčně posíláme maximálně 2 e-maily – toho se držíme, nechceme, aby toho bylo od nás pro vás “příliš”. I to je udržitelnost. Jedná se o exkluzivní zajímavosti ze světa vody, cirkulární ekonomiky a novinek o běhu našeho malého eko-byznysu.

4. Důkladná osobní kontrola

Každý jeden produkt před zabalením a odesláním kontrolujeme. Na našich sociálních sítích vám nabízíme pohled také do našeho zákulisí, kde proces kontroly můžete vidět 🙂. Nebuďte však překvapeni, pokud při objednání aktivního filtračního uhlí Binchio, budou uhlíky vypadat různě. Totiž každá binchotanová tyčinka, kterou si zakoupíte je jedinečná a na světě neexistuje jiná – stejná. Větve japonského dubu Ubame jsou unikátem a aktivní uhlí z nich vzniká během řemeslné výroby. Proto nelze hmotnost ani tvar tyčinek „standardizovat“, jako u mrkve nebo rajčat v supermarketech.

5. Vaši spokojenost myslíme vážně

Za svými produkty si stojíme na 110%. Naším cílem je vaše spokojenost s kvalitou a chutí vody po použití tyčinek Binchio ale i dalších produktů značky Binchio. Proto v případě, že si naše produkty vyzkoušíte a zjistíte, že vám nevyhovují nebo nenaplnily vaše očekávání, jednoduše je do 2 týdnů vrátíte a my vám za ně refundujeme peníze. Navíc vám poskytneme slevu 10% na další nákup. Tato situace nastává zřídkakdy a na našem „účtu“ najdete spoustu spokojených zákazníků, kteří se k našim eko ​​výrobkům stále vracejí. Nicméně, pokud se to stane, nejsou to jenom prázdná slova, ale tyto podmínky dodržujeme.

Jedna z mnoha pozitivních recenzí, které najdete na našem webu či Heureka.cz

6. Cirkulární ekonomika – naše hlavní inspirace

Našimi produkty inspirujeme k cirkulárnímu přístupu v běžném životě. Cirkulární – oběhová – ekonomika totiž všemožně šetří zdroje v naší přírodě. A to je podle nás klíčové pro budoucnost nás všech. Proto přinášíme 100% přírodní filtry do vody, vracíme odpady do hry (např. kávový odpad), recyklujeme obaly, odmítáme jednorázové produkty, upřednostňujeme produkty s bohatým a různorodým využitím. 

7. Originalita v segmentu udržitelných produktů

Zakládáme si na nápaditosti a originalitě vlajkových produktů, ať už naší vlastní značky Binchio nebo partnerských značek v e-shopu.

Chceme docílit, aby vás naše ekologické produkty spontánně zaujaly a řekli jste si: „Aha, tohle jsem ještě neviděl/a“. I od toho jsme tady pro vás.

Mnohé ekologické věcičky zavádíme jako první a skoro nikde je nenajdete. Kromě zmiňovaného aktivního filtračního uhlí do vody Binchio vám v našem e-shopu exkluzivně nabízíme:

8. Partnerství s tvůrčími kreativci

Věděli jste, že naše Binchio svíčky pro vás ručně vyrábí naše kamarádka Veronika Poláčková? K jejich výrobě používá sójový vosk a zrecyklovaný kávový odpad ve formě kávové usazeniny. Pokud vás zajímá celý proces jejich výroby, přečtěte si to na tomto odkazu.

Veronika Poláčková při výrobě Binchio svíček z recyklované kávy.

Skvělou spolupráci vedeme také s našimi partnery z firmy  JTF. S JTF vyrábíme originální nádoby na vodu. Jedná se o česko-slovenské produkty. Jsou vyráběny z vysoce kvalitního skla s ekologickým profilem. Více si můžete přečíst zde.

9. Originální fotky a obsah

Vždy se pro vás snažíme vytvářet originální obsah nejen na našich sociálních sítích, ale také na našem blogu. Co se týká sociálních sítí, všechny příspěvky si vytváříme sami. Od nápadu, přes fotografii až po samotný popis. Sledujte nás na našem Instagramu či Facebooku, kde se vám snažíme přinášet co nejoriginálnější obsah a být pro vás stále dobrou inspirací ať už v zerowastu životním stylu, nebo v rámci pití filtrované vody.

10. Jsme malá rodinná firma

Přesně tak, nemáme stovky zaměstnanců či obrovské sklady zbytečných produktů. Jsme jednoduše malá rodinná firma, ve které známe každý jeden svůj výrobek. Prodáváme pouze produkty, kterým věříme, které sami používáme a které mají podle našeho mínění pozitivní vliv na planetu. S láskou každou objednávku vždy zabalíme a jsme tu pro vás téměř pořád 🙂.

Také nás baví vytvářet originální produkty se smíšeným designem inspirovaným různými kulturními vlivy z našich cest jako je asijský styl, severská mytologie, domorodé kultury a mnoho dalších. Značka a e-shop Binchio je náš způsob, jak komunikovat důležitá témata spojená s udržitelností a ochranou planety. Jsme také rodiče a věříme, že naše generace nese rozhodující zodpovědnost za ochranu naší planety pro generaci našich dětí.

Děkujeme, že jste v tom s námi!

Přidat komentář