Košík

Binchotan je 100% přírodní, ekologicky šetrný a levný způsob filtrace a mineralizace domácí vody. V čem je jedinečný a lepší než jiné způsoby filtrace?

1. Efektivně čistí a ochucuje vodu

Binchotan absorbuje chlór a jiné chemikálie a také těžké kovy. Tím rapidně zvyšuje kvalitu i chuť pitné vody.

2. Mineralizuje

Uhlí binchotan přirozenou filtrací promění mdlou vodu z kohoutku tak, že chutná skvěle a svěže. Tyčinka pozvolna uvolňuje do vody užitečné minerály jako železo nebo hořčík, čím vylepšuje jak kvalitu, tak i chuť vody.

3. Harmonizuje pH vody

Binchotan má tzv. alkalizující účinky na vodu. Vytváří tzv. „živou vodu“, která má množství zdravotních benefitů.

4. Binchotan je 100% přírodní a nevytváří odpad

Už žádné kupování balené vody v plastových lahvích. Žádný odpad ve formě použitých filtračních vložek. Binchotanu lze po několika měsících najít nové formy využití. Stačí ho umístit do skříně nebo botníku, kde bude dál sloužit jako pohlcovač pachů. Nebo ho využijete jako hnojivo pro svou pokojovou rostlinku.

5. Flexibilita a jednoduchost

Binchotan není vázán na jedno místo (jako např. filtry reverzní osmózy). Prostě tyčinku vhodíte do nádoby s vodou. Bichotan si tak můžete vzít s sebou na výlet a vhodit své lahve. Nebo si ho vzít do kanceláře.

6. Cenově výhodný

Skvělá eko-friendly alternativa k drahým umělým zařízením na filtraci vody. Pokud jde poměr „cena-výkon“, je dle našeho názoru nejlepším řešením pro filtraci vody.

7. Tradice ověřená časem

Jakožto filtr se využívá v Japonsku již od 17. století. Jeho výroba je velice složitým řemeslným procesem. Výrobní postup se odevzdává z generace na generaci. Kvalita binchotanu je tedy ověřena staletími praxe japonských řemeslníků.

8. Eliminuje elektrosmog

Binchotan vytváří kolem sebe „dobrou energii“ tím, že uvolňuje do okolí záporné ionty, tedy částice, které obsahují záporný elektrický náboj (podobný náboj vzniká např. během bouřek nebo při nárazech vln o skály, což je důvod, proč se třeba na pláži nebo po dešti cítíme tak dobře).

9. Sekundární využití

Kromě filtrace vody lze binchotan využít i jako pohlcovač pachů, hnojivo pro pokojové rostlinky či doplněk do horkého koupele. Někteří umisťují binchotan vedle elektronických zařízení (wifi router, monitor atd) jako pohlcovač elektrosmogu.

10. Výhody binchotanu oproti jiným druhům filtrů vody (brita, osmóza atd.)

Filtrační vložky u filtrů typu brita je nutné měnit každé 1-2 měsíce. Aktivní uhlí Binchotan vydrží minimálně 4krát déle. Binchotan je uhlím nejvyšší kvality. Díky náročnému výrobnímu postupu obsahuje až 95% uhlíku (běžné filtrační uhlí obsahuje kolem 75% uhlíku). Tato koncentrace zabezpečuje nejvyšší standard filtrace vody. Binchotanová tyčinka nezpůsobuje demineralizaci vody jako třeba osmotické filtry. Právě naopak, vodu obohacuje o množství kvalitních minerálů.

Milan Suchý

Milan Suchý

Nápad přinést k nám filtrační uhlí té nejvyšší kvality přímo z Japonska jsem dostal po návratu z několikaměsíční cesty napříč Jihovýchodní Asií. V Asii jsme si s manželkou naplno uvědomili, že pitná a chutná voda, jejíž pití nevytváří odpad, není samozřejmostí (i když nám to doma často tak připadá).

Přidat komentář