Nápad přinést k nám filtrační uhlí té nejvyšší kvality přímo z Japonska jsem dostal po návratu z několikaměsíční cesty napříč Jihovýchodní Asií. V Asii pitná (a natožpak) kvalitní voda ještě pořád není samozřejmostí. Čím dál od města jsme s manželkou vyrazili, tím cennější pro nás byla.
Jelikož jsme se chtěli vyhnout několikaměsíčnímu nakupování balené vody v plastových lahvích, hledali jsme před vycestováním ekologičtější možnost pití vody. Pořídili jsme si dva docela drahé filtry. Krátce po příchodu se jeden pokazil a druhý jsme ztratili. Zbývaly měsíce na cestách, kdy jsme byli odkázáni na plastové láhve. Za tu dobu jsme vyprodukovali tolik odpadu, až nám z toho bylo špatně.
Uvědomili jsme si, že pitná a chutná voda, jejíž pití nevytváří odpad, není samozřejmostí,
i když nám to doma tak připadá.
Po návratu domů jsem hledal způsob filtrace domácí vody, který by byl 100% přírodní a zároveň nevytvářel žádný odpad. Rovněž jsem chtěl nalézt filtr cenově dostupný pro každého a co nejvíce flexibilní. Filtr, který by nevyžadoval žádnou složitou instalaci, a proto by si ho mohl pořídit kdokoliv, kdo touží mít doma zdravou vodu. Filtr, který lze vzít s sebou na výlet nebo do kanclu.
Jednoznačnou odpovědí pro mě
je japonské uhlí Binchotan.
Binchotan je uhlím nejvyšší kvality. Díky náročnému výrobnímu postupu obsahuje až 95% uhlíku (běžné filtrační uhlí obsahuje kolem 75% uhlíku) a disponuje neuvěřitelně velkou absorpční plochou. Tato koncentrace zabezpečuje nejvyšší standard filtrace vody.
Binchotan není vázán na jedno místo (jako např. filtry reverzní osmózy). Prostě tyčinku vhodíte do nádoby s vodou. Binchotan si tak můžete vzít s sebou na výlet a vhodit své lahve. Nebo si ho vzít do kanceláře.
Je to rovněž skvělá eko-friendly alternativa k drahým umělým zařízením na filtraci vody. Pokud jde o poměr „cena-výkon“, je dle mně nejlepším řešením pro filtraci vody.
”
Milan SuchýZakladatel Binchio